2019KO SANMARTZIALETAKO AGENDA

Eka, 2019 Irun, Ikuskizunak , antzerkia,

Jai egitaraua esku artean, gauzak erraztearren, datozen egunetarako aurreikusitako jarduera eta ikuskizunik dibertigarrienetako batzuk aukeratu ditugu zuentzat. Hona hemen informazio guztia, egunez egun, huts egin ez dezazuen. Ondo pasa jaietan!

EKAINAK 22, LARUNBATA


14:30ean, urtero bezala Ficoban, gazteen herri bazkaria

Aurrez, 13:15ean, Urdanibia plazatik, kuadrillen kalejira

Familien herri bazkaria, ospitale zaharrean, musika emanaldiek girotuta

18:00etan, Junkal plazatxoan, haurrentzako antzerkia: Zinemaz blai

19:00etan, San Juan plazatik Santiagoko pilotalekuraino, Skola Musik akademiaren batucada19:00etan, Lepanto kaletik Oiartzun eta Hondarribia kaleetan, Colón ibilbidean, Txanaleta plazan eta Foruen karrikan barrena San Juan plazaraino –geldialdia egingo du Txanaleta plazan–, haurren danborrada (antolatzailea: Santiagoko Deabruak)

22:30etan, Urdanibia plazan, kontzertua: WE (bertakoak) eta, ondo-ondoren, 00:00 aldean, ABBAren omenezko banda

23:00etan, Dunboan, Verbena Camp

23:00etan, Zabaltza plazan, musika animazioa: Unibersaleko Monstruoak

EKAINAK 23, IGANDEA

09:00etan, Urdanibia plazan, sukaldaritza txapelketa: bakailaoa pil-pilean

09:00etan, Galean, Alberto Gorriz 7ko futbol txapelketa

12:00etan, San Juan plazan, mutxiko erromeria eta euskal dantza16:30ean, Erromes plazan, binakako puzzle txapelketa (antolatzailea: Santiagoko Deabruak)

19:30ean, Alberto Anguera plazatik San Juan plazaraino, erraldoi eta buruhandien kalejira

20:45ean, San Juan plazan, aurresku dantzaldia, eta, 21:45ean, San Juan suaren piztea

21:30ean, udaletxeko balkoian, jaietako agurra, Realeko irundar jokalarien eskutik

22:30etan, Urdanibia plazan, kontzertua: Left Hook! (bertakoak) eta, ondoren, 00:00 aldean, En Tol Sarmiento

23:00etan, ikuskizun piroteknikoa: Trumoiak

23:30ean, Zabaltza plazan, mariatxi kontzertua: Elegancia Mexicana


EKAINAK 24, ASTELEHENA


11:30etik 13:30era eta 16:00etatik 20:00etara bitartean, Katean eta Behobian, 2 urtetik 14 urtera bitarteko haurrentzako atrakzio puzgarriak

18:00etan, Jenaro Etxeandia plazan, CBAko sarreraren ondoan, San Martzial Gunea: talentu irundarra agertokian

20:00etan, Urdanibia plazan, dantza emanaldia: Eraiki Dantza Taldea

EKAINAK 25, ASTEARTEA

11:30etik 13:30era eta 16:00etatik 20:00etara bitartean, Belaskoenean eta Eguzkitza ikastetxeko patioan, 2 urtetik 14 urtera bitarteko haurrentzako atrakzio puzgarriak17:00etan, Santiagoko pilotalekuan, Gaztegunearen inaugurazioa: DJak, parkour tailerrak, grafitiak... hiru egunez, gazteentzat –programazio osoa, hemen–

17:30ean, San Juanetik Gazteguneraino, Dinbi Banda batucada

18:00etan, Urdanibia plazan, haurrentzako antzerkia: Burutik jota (Trokolo Teatro)

18:30ean, Gaztegunean, karaoke txapelketa19:30ean, Junkal plazatxotik Eskoleta eta Santiago karriketara, erraldoi eta buruhandiak20:00etan, San Juan plazan, dantza ikuskizuna: Tio Teronen Semeak

21:00etan, Gaztegunean, kontzertua: Hesian

22:30ean, Gaztegunean, diskofesta: DJ Markelin Show


EKAINAK 26, ASTEAZKENA

11:30etik 13:30era eta 16:00etatik 20:00etara bitartean, Anaka auzoan, 2 urtetik 14 urtera bitarteko haurrentzako atrakzio puzgarriak

14:00etan, Ficoban, hirugarren adinekoen herri bazkaria

17:00etan, Gaztegunean, Yincana Extreme Feat, Iban Garcíarekin

18:00etan, Urdanibia plazan, euskarazko antzerkia: Chef Nature (Markeliñe)

18:30ean, Gaztegunean, Just Dance txapelketa (RoEnLaRed), Iban Garcíarekin

20:00etan, San Juan plazan, antzerkia: Jule (Hortzmuga Teatroa)

20:30ean, Gaztegunean, Bagoaz-eko zortzi artistaren emanaldia

22:30etik 00:00etara arte, Gaztegunean, diskofesta: DJ Markelin Show

20:00etan, San Juan plazan, clown ikuskizuna: Musicóloco (Fuman)

EKAINAK 27, OSTEGUNA


10:00etan, Santiagotarrak-en, familiarteko arraunketa eta piraguismoa (10:00etatik 10:30era eta 16:00etatik 19:00etara bitartean, 30-40 minutuko ibilaldiak piraguan 4 urtetik gorako haurrentzat, eta, 11:00etatik 12:30era bitartean, 90 minutuko irtenaldi gidatua)

11:30etik 13:30era eta 16:00etatik 20:00etara bitartean, Anzaran plazan, 2 urtetik 14 urtera bitarteko haurrentzako atrakzio puzgarriak 

17:00etan, Gaztegunean, Meet&Greet Go!azen-eko protagonistekin

18:00etan, Urdanibia plazan, bizikleta gaineko ikuskizun akrobatikoa: “Bike show”

18:00etan, Gaztegunean, musika: Natsu-Monk eta Jay Weedow y Aura feat. Rubi & Fraan. V.

19:00etan, Urdanibia plazan, Txorimaloak batucada

19:00etan, Amaia KZn, zarzuela: La Rosa del Azafrán

20:00etan, San Juan plazan, antzerkia: Sefiní (Trapu Zaharra)

21:15ean, Gaztegunean, IrunBreak

21:30ean, Urdanibia plazan, dantza emanaldia: Kemen Dantza Taldea

EKAINAK 28, OSTIRALA

18:30ean, Alberto Anguera plazatik Oiartzun, Hondarribia eta Zubiaurre kaleetan, Geltokiko kalean, Colón ibilbidean eta Foruen karrikan barrena, erraldoi eta buruhandien kalejira

Kantineren aurkezpena

23:00etan, Urdanibia plazan, kontzertua: Flamenquito Latino

00:00etan, San Juan plazan, musika animazioa: Fiebre de sábado noche

00:15ean, Donostia kalean (San Migel auzoan), su artifizialak: Caballer FX Global Foc

00:30ean, Urdanibia plazan, kontzertua: Rosario

01:00ean, San Juan plazan, musika animazioa: Euskorleans Dixie Band

EKAINAK 29, LARUNBATA

08:00etan, auzoetan, San Pedro eguneko diana

11:00etan, Junkal elizan, meza nagusia

12:00etan, Junkaleko plazatxoan, Udalbatzaren aurresku dantzaldia

12:30ean, San Juan plazako arkupeetan, San Pedro eguneko kontzertua

21:00etan, Txanaleta plazatik San Juan plazaraino, kalejira

22:00etan, Artaleku kaletik Karrika Nagusian eta San Juan plazan barrena Artiako zubiraino, lastargidunen ekintzaren oroitzapena

EKAINAK 30, IGANDEA

San Martzialeko alardea

11:00etan, San Martzial mendian, erromeria

22:30etik 00:00etara bitartean, Urdanibia plazan, 16 urtera bitarteko gazteentzako diskofesta

23:00etan, Zabaltza plazan, kontzertua: Los Otros

00:30ean, Urdanibia plazan, 17 urtetik gorako gazteentzako diskofesta

UZTAILAK 1, ASTELEHENA

08:00etan, Urdanibia plazan, ganadu azoka

10:00etan, Urdanibia plazan, trikitilariak

11:00etan, Urdanibia plazan, bertsolariak

12:00etan, Urdanibia plazan, herri kirolak

18:00etan, Uranzu pilotalekuan, esku pilota profesionaleko jaialdia

22:45ean, Donostia kalean (San Migel auzoan), su artifizialak: Focs D`Artifici Europlá

23:15ean, Zabaltza plazan, bakarrizketa jaialdia: Tomás García eta Edu Motante


Webgune honek gure cookie-ak eta hirugarrenenak erabiltzen ditu zure nabigazio egokitzeko eta analitika lanak egiteko. Jarraituz gero, ulertzen dugu erabilera onartzen duzula. Cookie-en politika